tel.: +48 727 645 380 mail: kontakt@parklinowy.com
Szukaj:

Częste pytania – F.A.Q.

F.A.Q. Masz Pytania? My mamy odpowiedzi!

O parku

Jak zarezerwować przejście na parku linowym?


System rezerwacji jest dedykowany grupom powyżej 10 osób.

Najprostszym sposobem jest rezerwacja telefoniczna u instruktora parku pod numerem 727-645-380. Rezerwacji można też dokonać drogą mailową pod adresem: kontakt@parklinowy.com  lub poprzez wysłanie wiadomości na Facebooku –  Park Linowy Barbarka, a także osobiście bezpośrednio u instruktora parku.

Niedziela oraz święta nie podlegają rezerwacji.

Aby zarezerwować dany termin niezbędna jest kaucja.

Wszystkie informacje można znaleźć w zakładce Dla grup.

Jakie trasy są do dyspozycji na Parku Linowym Barbarka?

Park Linowy oferuje przejście trzema trasami.
Niebieska trasa jest przeznaczona głównie dla dzieci o minimalnym wzroście 120 cm. Składa się ona z 7 przeszkód w tym jednego zjazdu tyrolskiego.
Różowa trasa jest przygotowana dla osób o wzroście minimalnym 140 cm. Składa się z 16 przeszkód, w tym jednej, ale najdłuższej na Parku tyrolki.
Zielona trasa przeznaczona jest dla osób o wzroście minimum 160 cm i składa się z 17 przeszkód w tym dwóch zjazdów tyrolskich.
Wśród przeszkód znajdziecie m.in. ruchome kładki, kołyszące się belki, pijane mosty, pajęczyny, mosty linowe i wiele innych atrakcji.

Dokładniejszy opis tras znajduje się w zakładce O Parku.

Jak przygotować się do przejścia Parku Linowego?

Przejście parku linowego nie wymaga specjalistycznego przygotowania 🙂
Należy jednak pamiętać o odpowiednim obuwiu (zalecane jest zakryte obuwie, na płaskiej podeszwie). Poza tym należy mieć wygodny strój niekrępujący ruchów (spodnie lub spodenki o odpowiedniej długości, aby zapobiec ewentualnym otarciom skóry przez uprząż asekuracyjną).
W trakcie przejścia przez park linowy warto używać rękawiczek rowerowych.

Dojazd

Jak dojechać do Parku Linowego Barbarka?


Z centrum Torunia drogą 553 w kierunku Unisławia ulicą Szosą Chełmińską (kierunek Wrzosy) – następnie poza Toruniem drogą na Unisław (ok. 1km) po czym należy skręcić w lewo w ul. Przysiecką (drogowskaz Barbarka)
Osada Leśna Barbarka ukaże się po przebyciu 1,5 km prostej drogi 🙂

Współrzędne geograficzne – +53° 3′ 13.51″, +18° 32′ 27.78″

Autobus miejski –  Autobusy nr 12, 16, 18, 27 i 31 dojeżdżają do pętli autobusowej przy ul. Pawiej na Wrzosach, następnie pieszo przez las ul. Pawią, odległość wynosi ok. 3 km.
Niektóre autobusy linii 27 oraz 31 dojeżdżają na teren Osady Leśnej Barbarka (aktualny rozkład MZK)

Rower – wzdłuż ulicy Szosa Chełmińska biegnie ścieżka rowerowa, przy pętli autobusowej Wrzosy I można wybrać drogę przez las ul. Pawią lub jechać prosto ścieżką rowerową wciąż wzdłuż Szosy Chełmińskiej /ok. 2km/, a następnie skręcić w lewo w ul. Przysiecką /droga asfaltowa bez ścieżki dla rowerów/ – ok. 1,5 km prostej drogi

Więcej informacji tutaj.

Czy na miejscu są miejsca parkingowe?

Tak, Osada Leśna Barbarka, w pobliżu której mieści się Park Linowy dysponuje bezpłatnym parkingiem zarówno dla samochodów osobowych jak i autobusów.

Bezpieczeństwo

Czy korzystanie z parku linowego jest bezpieczne?


Park linowy Barbarka został wybudowany zgodnie z normą PN-EN 15567-2 PL przez profesjonalną firmę posiadającą bardzo duże doświadczenie w budowie podobnych konstrukcji. Ponadto park otrzymał certyfikat Bezpieczny Park Linowy (Bezpieczny Park).

Stosujemy jedynie produkty certyfikowane, spełniające odpowiednie normy unijne, takich firm jak: PETZL, FiXE, CAMP, SINGING ROCK, CLIMBING TECHNOLOGY, BEAL. Przywiązujemy dużą wagę do procesów kontroli sprzętu stosując zalecenia producenta względem użytkowania i konserwacji.

Najwyższą jakość bezpieczeństwa dopełniają doskonale i wszechstronnie przeszkoleni instruktorzy, którzy oprócz profesjonalnego szkolenia z zakresu bezpiecznego poruszania się po parku czuwają nad bezpieczeństwem uczestników.

Zapewniamy najwyższy standard bezpieczeństwa!

Czy pogoda ma wpływ na możliwość korzystania z Paku Linowego?


Jedynym zagrożeniem, które bezwarunkowo wyklucza możliwość skorzystania z parku linowego są burze. Każde inne warunki atmosferyczne nie powodują zagrożenia, jedynie mogą wpłynąć na komfort podczas przejścia tras (mróz, deszcz, wiatr).

Kto może korzystać z parku linowego?

Jaki jest minimalny wiek dziecka?


Dzieci, aby móc skorzystać z Parku Linowego, muszą mieć 6 lat i minimum 120 cm wzrostu.

Czy rodzic może przechodzić z dzieckiem trasę Parku Linowego?

Rodzice bądź opiekunowie mogą przejść tą samą trasę co dzieci, jednak pamiętając o zasadzie, że na przeszkodzie może znajdować się tylko jedna osoba. Opiekunowie często są bardzo pomocni po zjeździe tyrolskim, gdy dzieci zapominają złapać się pętli 🙂 Trasy niebieska i różowa przystosowane są dla dzieci o wzroście około 120 i 140 cm, osoby znacznie wyższe muszą liczyć się z możliwością uderzenia o przeszkody podczas odpadnięcia z powodu wysokości asekuracji.

Czy są jakieś przeciwwskazania do korzystania z parku linowego?


Osoby z chorobami krążenia oraz schorzeniami, w których wysiłek fizyczny jest niewskazany nie powinny korzystać z parku linowego.

Inne obiekty na terenie parku linowego

Punkt gastronomiczny.


Na terenie Osady Leśnej Barbarka znajduje się sklepik w Leśniczówce, w którym można kupić słodycze oraz zupki typu instant. Na górnej polanie przygotowane są stanowiska grillowe, ruszty można wypożyczyć w Leśniczówce. W domku Parku Linowego spragnieni mogą kupić wodę oraz napoje owocowe.

Back to Top