fbpx
tel.: +48 727 645 380 mail: kontakt@parklinowy.com
Szukaj:

O Parku

O Parku Linowym

Trasy naszego Parku Linowego rozpięte są pomiędzy drzewami, przeszkody są bardzo różne, czasem wymagają więcej równowagi, czasem więcej siły, a czasem jedynie odwagi 🙂 Mamy dla Was aż 4 trasy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Aby móc skorzystać z atrakcji Parku trzeba mieć minimum 120 cm wzrostu i 6 lat, ale wejście na każdą z tras wymaga odpowiedniego minimalnego wzrostu.
Bezpieczeństwo w Parku Linowym zapewnia profesjonalny sprzęt asekuracyjny, w który uczestnicy zostają wyposażeni przez Instruktora. Każdy zostaje gruntowanie przeszkolony z zasad bezpiecznego poruszania się po Parku, a następnie przeegzaminowany przez Instruktora w celu weryfikacji umiejętności i wyeliminowania błędów. Taki system pozwala na samodzielne poruszanie się po trasach Parku wszystkim uczestnikom atrakcji (najmłodszym oczywiście pod okiem dorosłego 😉 – szczegóły w Regulaminie). Nad bezpieczeństwem i poprawnością przejścia czuwa Instruktor.

od 120 cm

  • Zawieszona na ok. 5 m
  • Czas przejścia ok. 20 min
  • 7 przeszkód
  • 1 zjazd tyrolski
  • Trasa niebieska jest w naszym Parku najkrótszą trasą, ale to wcale nie oznacza, że nie jest wyzwaniem. Dostępna jest dla osób od 120 cm wzrostu. Idealna dla dzieci, wśród rodziców również bardzo lubiana. To świetna trasa, jeśli jesteś u nas po raz pierwszy lub próbujesz przełamać swoje lęki 🙂

od 140 cm

  • Zawieszona na ok. 7 m
  • Czas przejścia ok. 25 min
  • 14 przeszkód
  • 1 zjazd tyrolski (najdłuższy u nas)
  • Różowa trasa jest mniej „bujana” niż zielona, więc jak wolisz stabilniejsze przeszkody to coś dla Ciebie! Jej kolor nie oznacza wcale, że jest łatwa, czy „dziewczyńska”. Znajduje się na niej najdłuższy w naszym Parku zjazd tyrolski – o długości 40 metrów! Dla wszystkich odważnych powyżej 140 cm wzrostu.

od 140 cm

  • Zawieszona na ok. 9 m
  • Czas przejścia ok. 35 min
  • 19 przeszkód
  • 1 zjazd tyrolski
  • atrakcja na powietrzu dla dzieci w Toruniu, Park linowy barbarka
  • To druga trasa od 140 cm wzrostu, według nas trudniejsza. Jeszcze niedawno była dostępna od 160 cm wzrostu, więc polecamy ją bardziej tym, którzy już sprawdzili swoje siły na różowej. Sporo bujanych przeszkód, trochę siłowych wyzwań, dwa zjazdy tyrolskie i już legendarne TRÓJKĄTY 😉

od 160 cm

  • Zawieszona na ok. 10 m
  • Czas przejścia ok. 35 min
  • 15 przeszkód
  • 2 zjazdy tyrolskie
  • Nasza najnowsza trasa dla odważnych od 160 cm wzrostu! Na śmiałków czekają bardzo finezyjne przeszkody! Mamy dla Was drabinkę wygiętą w spiralę, 2 zjazdy tyrolskie, drabinkę na ręce czy tzw. skoczki 😉 Jeśli to brzmi zachęcająco to polecamy sprawdzić na żywo 🙂 Bonusem są super widoki z najwyższej u nas trasy!Co jeszcze jest na Barbarce?

Około 50 m od Parku Linowego znajduje się Barbarkowy Park Rekreacji. Można do niego dojść aleją dębów, która została uznana za pomnik przyrody. Grupa siedmiu dębów szypułkowych to Dęby Barbary. Mają od 179 do 310 cm w obwodzie i od 11 do 13 m wysokości. Młodsze dzieci z pewnością nie będą się nudzić w Parku Rekreacji. Kręgle, mini golf, stoły do ping-ponga, tor przeszkód… to wszystko tylko w cenie 5 zł. Czas zabawy jest nieograniczony. Obok Parku Rekreacji znajduję się ogólnodostępna siłownia na powietrzu.

Na terenie Barbarki usytuowana jest też Leśniczówka, w której znajduje się sklepik. Dostępne są lody, słone oraz słodkie przekąski oraz gorące i zimne napoje. Przed leśniczówką z kolei znajdują się ogólnodostępne leżaki oraz stoliki. Jest to rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi. Zaraz obok leśniczówki jest duży plac zabaw. Jego głównymi atrakcjami są zjazd tyrolski, trampoliny, pajęczyna do wspinania oraz zamek. Rodzice więc mogą odpoczywać w cieniu drzew, a dzieci bawić się na świeżym powietrzu. Zaraz obok placu zabaw znajduje się mały stawik. Pływać w nim niestety nie wolno, ale poobserwować płazy i ryby jak najbardziej. Z pomostu widać ryby pływające tuż przy tafli wody, a wokół stawiku znajdziemy rechotające żaby.
Co niedzielę, aż do Uroczystości Wszystkich Świętych o godzinie 13:00 odbywa się msza w małym, jednak urokliwym Kościele na Barbarce. Zapraszamy na mszę w zupełnie innym klimacie, z dala od zgiełku miasta.
Barbarka jest również bardzo dobrym miejscem na zorganizowanie pikniku. Dzieci się bawią, dorośli grillują, idealne rozwiązanie na słoneczne popołudnie. Na polanie górnej znajdują się 3 ogólnodostępne, kamienne grille. Wystarczy poprosić o ruszt do grilla w sklepiku i uiścić wymaganą, oczywiście zwrotną, kaucję. Nie ma żadnych przeciwwskazań by przyjechać z własnym grillem, jednak pamiętać należy, że rozpalić go można wyłącznie na górnej polanie.


W lesie Barbarki znajduje się Pomnik Pamięci Ofiar Barbarki. Pomnik upamiętnia zbrodnie ludobójstwa, jakich dokonali hitlerowcy na mieszkańcach Torunia oraz województwa pomorskiego w okresie od października do listopada 1939 roku. Podczas masowych aresztowań między 17 a 19 października 1939 r. w Toruniu w ciągu trzech dni do niewoli zostało wziętych ok. 1000-1200 osób. Zostały one osadzone w Forcie VII Twierdzy Toruń, więźniowie byli przesłuchiwani, maltretowani i głodzeni. 28 października 1939 r. rozpoczęły się masowe rozstrzeliwania w lesie Barbarka. Niektóre źródła podają, iż do obozu w Forcie VII trafiło nawet 3000 osób, z czego co najmniej 1200 zostało rozstrzelanych w Barbarce, około 800 zwolnionych, a pozostali wysłani do różnych obozów koncentracyjnych w Rzeszy.

Back to Top