fbpx
tel.: +48 727 645 380 mail: kontakt@parklinowy.com
Szukaj:

Częste pytania – F.A.Q.

F.A.Q. Masz Pytania? My mamy odpowiedzi!

O parku

Czy trzeba rezerwować przejście w Parku Linowym?

Nie trzeba, chyba że chcesz odwiedzić Park w grupie powyżej 10 osób. Wtedy jak najbardziej należy zarezerwować termin, wymagana jest też wpłata kaucji.

Jak zarezerwować przejście grupy w Parku Linowym?

System rezerwacji jest dedykowany grupom powyżej 10 osób.

Najprostszym sposobem jest rezerwacja telefoniczna u instruktora Parku pod numerem 780-601-482. Rezerwacji można też dokonać drogą mailową pod adresem: kontakt@parklinowy.com

Weekendy oraz święta nie podlegają rezerwacji.

Aby zarezerwować dany termin niezbędna jest kaucja. Wszystkie informacje można znaleźć w zakładce Dla grup.

Jakie są trasy w Parku Linowym Barbarka?

Park Linowy oferuje przejście 4 trasami:

Niebieska trasa dostępna od 120 cm wzrostu – teoretycznie przeznaczona głównie dla dzieci, ale polecamy ją także osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z wysokością, a mają pewne obawy 😉 Trasa ma 7 przeszkód, w tym 1 zjazd tyrolski.
Różowa trasa dostępna od 140 cm wzrostu – jedna z nowszych tras z ciekawymi, bardziej statycznymi przeszkodami. Trasa ma 14 przeszkód i 1 najdłuższy w naszym Parku zjazd tyrolski
Zielona trasa dostępna od 140 cm wzrostu – długa trasa, trochę trudniejsza niż różowa, a na pewno bardziej „bujana” 😉 trasa ma 19 przeszkód i 1 zjazd tyrolski
żółta trasa dostępna od 160 cm wzrostu – nasza najnowsza trasa, z bardzo finezyjnymi przeszkodami, których nie ma na żadnej innej trasie. Trasa ma 15 przeszkód i 2 zjazdy tyrolskie.

Jesteśmy dumni, że poza drobnymi wyjątkami każda trasa ma unikatowe przeszkody. Na trasach można spotkać różne bujane przeszkody, ciekawe drabinki, linowe mosty, drabinkę na ręce, różne siatki i wiele innych. Warto sprawdzić to osobiście 🙂

Dokładniejszy opis tras znajduje się w zakładce O Parku.

Jak przygotować się do przejścia Parku Linowego?

Przejście Parku Linowego nie wymaga specjalistycznego przygotowania 🙂 Jednak jest kilka rzeczy, o które warto zadbać.

– dzieci w wieku 6 – 13 lat, aby skorzystać z Parku muszą być w asyście dorosłego nadzorującego (szczegóły w Regulaminie)

– młodzież w wieku 14 – 18, aby skorzystać z Parku musi mieć ze sobą pisemną zgodę od rodzica lub opiekuna (wzór dostępny tutaj, zgoda może też być napisana samodzielnie, o analogicznej treści)

– polecamy obuwie zakryte, na płaskiej podeszwie oraz wygodny strój niekrępujący ruchów (spodnie lub spodenki o odpowiedniej długości, aby zapobiec ewentualnym otarciom skóry przez uprząż asekuracyjną)

– w trakcie przejścia przez Park Linowy warto używać rękawiczek rowerowych

– długie włosy muszą być związane (na miejscu mamy gumki do włosów dla gości); nie polecamy wysokich upięć, aby możliwe było założenia kasku

Czy na terenie Parku Linowego można przebywać z psem?

Tak, aczkolwiek pies musi być na smyczy i należy zachować szczególną ostrożność, aby nasz czworonóg nie zagrażał innym osobom przebywającym na terenie Parku Linowego.

Dojazd

Jak dojechać do Parku Linowego Barbarka?

Z centrum Torunia drogą 553 w kierunku Unisławia ulicą Szosą Chełmińską (kierunek Wrzosy) – następnie poza Toruniem drogą na Unisław (ok. 1km) po czym należy skręcić w lewo w ul. Przysiecką (drogowskaz Barbarka)
Osada Leśna Barbarka ukaże się po przebyciu 1,5 km prostej drogi 🙂

Współrzędne geograficzne – +53° 3′ 13.51″, +18° 32′ 27.78″

Autobus miejski –  Autobusy nr 12, 16, 18, 27 i 31 dojeżdżają do pętli autobusowej przy ul. Pawiej na Wrzosach, następnie pieszo przez las ul. Pawią, odległość wynosi ok. 3 km.
Niektóre autobusy linii 31 dojeżdżają na teren Osady Leśnej Barbarka (aktualny rozkład MZK)

Rower – wzdłuż ulicy Szosa Chełmińska biegnie ścieżka rowerowa, przy pętli autobusowej Wrzosy I można wybrać drogę przez las ul. Pawią lub jechać prosto ścieżką rowerową wciąż wzdłuż Szosy Chełmińskiej (ok. 2km), a następnie skręcić w lewo w ul. Przysiecką (droga asfaltowa bez ścieżki dla rowerów) – ok. 1,5 km prostej drogi.

Więcej informacji tutaj.

Czy na miejscu są miejsca parkingowe?

Tak, Osada Leśna Barbarka, w pobliżu której mieści się Park Linowy dysponuje bezpłatnym parkingiem zarówno dla samochodów osobowych jak i autobusów.

Bezpieczeństwo

Czy korzystanie z parku linowego jest bezpieczne?

Park linowy Barbarka został wybudowany zgodnie z normą PN-EN 15567-2 PL przez profesjonalną firmę posiadającą bardzo duże doświadczenie w budowie podobnych konstrukcji. Ponadto park otrzymał certyfikat Bezpieczny Park Linowy (Bezpieczny Park).

Stosujemy jedynie produkty certyfikowane, spełniające odpowiednie normy unijne, takich firm jak: PETZL, CAMP, SINGING ROCK, CLIMBING TECHNOLOGY, BEAL. Przywiązujemy dużą wagę do procesów kontroli sprzętu stosując zalecenia producenta względem użytkowania i konserwacji.

Najwyższą jakość bezpieczeństwa dopełniają doskonale i wszechstronnie przeszkoleni instruktorzy, którzy oprócz profesjonalnego szkolenia z zakresu bezpiecznego poruszania się po parku czuwają nad bezpieczeństwem uczestników.

Zapewniamy najwyższy standard bezpieczeństwa!

Czy pogoda ma wpływ na możliwość korzystania z Paku Linowego?

Jedynym zagrożeniem, które bezwarunkowo wyklucza możliwość skorzystania z Parku Linowego są burze. Każde inne warunki atmosferyczne nie powodują zagrożenia, jedynie mogą wpłynąć na komfort podczas przejścia tras (deszcz, wiatr czy niższe temperatury).

Kto może korzystać z parku linowego?

Jaki jest minimalny wiek, aby skorzystać z Parku?

Dzieci, aby móc skorzystać z Parku Linowego, muszą mieć 6 lat, minimum 120 cm wzrostu oraz być w asyście dorosłego nadzorującego (szczegóły w Regulaminie)

Młodzież w wieku 14 – 18 lat może korzystać z Parku bez dorosłego nadzorującego, ale musi mieć ze sobą pisemną zgodę od rodzica lub opiekuna (wzór dostępny tutaj, zgoda może też być napisana samodzielnie, o analogicznej treści).

Czy rodzic może przechodzić z dzieckiem trasę Parku Linowego?

Rodzice bądź opiekunowie mogą przejść tę samą trasę co dzieci, jednak pamiętając o zasadzie, że na przeszkodzie może znajdować się tylko 1 osoba. Opiekunowie często są bardzo pomocni po zjeździe tyrolskim, gdy dzieci zapominają złapać się pętli 🙂 Trasy niebieska, różowa i zielona przystosowane są dla dzieci o wzroście około 120 i 140 cm, osoby znacznie wyższe muszą liczyć się z możliwością uderzenia o przeszkody podczas odpadnięcia z powodu wysokości asekuracji.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z Parku Linowego?

Należy pamiętać, że Park Linowy to zabawa na wysokości. Dodatkowo przejście tras wiąże się z niemałym wysiłkiem fizycznym. Dlatego też decydując się na skorzystanie z naszych atrakcji musisz być pewny, że Twoja kondycja i stan Twojego zdrowia na to pozwalają. Oczywiście, gdy ktoś postanowi nie kontynuować przejścia, Instruktorzy bezpiecznie sprowadzą taką osobę na ziemię. Niemniej jednak osoby, których stan zdrowia lub kondycja fizyczna na to nie pozwalają, nie powinny korzystać z atrakcji Parku Linowego. Pamiętaj, żeby dobrze się bawić! Mierz siły na zamiary!

Inne obiekty na terenie parku linowego

Punkt gastronomiczny

Na Górnej Polanie, zaraz obok Parku Linowego, znajduje się Leśna Chatka, która serwuje niewielkie dania tj. smaczne tosty. W Chatce można się też napić kawy, herbaty i zjeść ciastko. Niestety Leśna Chatka otwarta jest tylko w weekendy, więcej informacji można uzyskać tutaj.
W Leśniczówce znajduje się sklepik, w którym można kupić słodycze. Na Górnej Polanie przygotowane są też stanowiska grillowe, ruszty można wypożyczyć w Leśniczówce.

W domku Parku Linowego spragnieni mogą kupić wodę oraz napoje owocowe.

Back to Top